| Uza a întrebat:

Ce cuprinde o fisa de lectura? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Un titlu, şi anume "Fişă de lectură".
Numele operei literare, dar şi autorul acesteia.
Ideeile principale ale textului.
Succes, Uza!

| 00raluka00 a răspuns:

Numele poveti numele autorului, ideile principale, parerea mea. Asta ne-a spus profa noastra de romana si a spus ca asa se face din clasa 5 pana intra 8. Sper ca te-am ajutat. Please funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Fisa de lectura cuprinde urmatoarele:
In primul rand numele autorului, ce a scris el (povestirea cartii), anul aparitiei si biografia lui. Sunt cele mai importante. Succes!

| Colesnic a răspuns:

Buna! fisa de lectura contine: autorul,titlul,volumul, locul si anul aparitiei, rezumatul, cuvinte-cheie, aprecieri personale. Acestea sunt toate le am in cartea de limba romana.