| RiRi5846 a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a9a la Stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| ComatoseWine a răspuns:

Si eu sunt tot la stiinte ale naturii.Se fac:
limba sh literatura romana(my mult literatura)
matematica
fizica(optica geometrica-repeta optica daca vrei-principii si legi in mecanica clasica-teoreme de variatie si legi de conservare in mecanica-elemente de statica)
chimie(structura invelisului electronic al atomului-sistemul periodc si proprietatile elementelor-interactii intre particule-stari de agregare-echilibru chimic-reactii chimice)
biologie vegetala
limba engleza
limba franceza\germana
istorie(popoare si limbi indo-europene -gracia antica-republica romana-roma imperiala-crestinismultimpuriu-noile popare-mostenirea imperiala in europa crestina-bizantul si islamul-europa romanica si gotica-sate si orase in evul mediu-structuri sociale si raporturi ierarhice-statul medieval)
geografie(cam ca aia de clasa a 5-a)
sport
t.i.c(rolul si functiile sistemelor de calcul-sistemul de operare windows-procesorul de texte word-reteaua internet)
muzica
logica
desen ceva
dirigentie
religie.si cam atat

1 răspuns:
| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,
Materiile sunt cam aşa:
romana
engleza
franceza
istorie
logica
matematica
fizica
chimie
geografie
biologie
sport
t.i.c-tehnologia informatiei si comunicarii
desen
informatica
religie