| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, Ce sa fac daca ma doare faptul ca inainte mai veneau fratii mei, mancam un gratar cu parintii la tara, vorbeau mai des cu ei si acum am ajuns sa ne vedem si sa vorbim pe ascuns fara sa stie mama pentru ca mie mi-a zis mama ca sa nu mai vorbesc cu ei ca ma urasc, i-a interzis unui frate sa mai vina 2 ani si nu stiu, ma simt prost, imi vine asa sa plang ca imi este dor de ei, chiar daca pastram legatura prin mesaje apeluri si chiar daca mai am putin pana o sa ma pot duce la ei.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa te focusezi pe carte si nu ai mai avea atata timp sa plangi dupa oameni, care inca nu au murit.
Interdictiile parintilor sunt puse fiindca au facut ceva rau, ceea ce nu te priveste pe tine.
Tu-ti poti vedea fratii in orice minut doresti, daca-i apelezi pe Skype sau msg, asadar chiar nu ai vreun motiv din lume sa creezi topicuri inutile, doar ca sa primesti atentie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să înveți să ai răbdare.

| SilentRain a răspuns:

Nu sunteți copii de grădiniță, îngropați securea de comun acord daca se poate și bucurați-vă de timpul împreună, daca nu accepta și mergi mai departe

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru SilentRain):

Nu ai urmarit-o de ce se plange: fratii nu sunt bineveniti la parinti.

| SilentRain a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Aaaa pfff greșeala mea
Asta este viața vine și cu schimbări plăcute sau mai puțin plăcute
Eu zic că i-ar prinde bine sa zică ce simte atât părinților cat și fraților