| DulceataDeCapsuni a întrebat:

Ce se intampla daca raman cu situatia neicheiata la o materie pe semestrul I?

10 răspunsuri:
| Namaparissia a răspuns:

Din cate stiu eu, ti o va incheia pe sem 2, daca ramaneai pe sem 2 atunci ramaneai pe vara. Poti sa intrebi si un profesor

| Andreeush a răspuns:

Se încheie pe semestrul 2.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu iei note de trecere la materia aia nici pe semestrul 2, ca media celor 2 semestre sa fie peste 5, atunci ramai corijenta.
Daca nu iei corijenta, atunci ramai repetenta.

| DulceataDeCapsuni explică (pentru Violleta2022):

Chestia este ca eu am la istorie 9 si 10 si imi mai trebuie o nota

| Violleta2022 a răspuns (pentru DulceataDeCapsuni):

La o materie trebuie sa ai minim 2 note ca situatia sa ti se incheie, ceea ce tu ai deja.

| DulceataDeCapsuni explică (pentru Violleta2022):

Pai da, dar profa a zis ca imi mai trebuie o nota

| Violleta2022 a răspuns (pentru DulceataDeCapsuni):

Asta ca vrea ea sa te maia sculte, dar legal, ai deja 2 si se poate face o medie

| sierra1 a răspuns:

Câte ore pe săpt. ai istorie?

| DulceataDeCapsuni explică (pentru sierra1):

O data pe saptamana, si am decat o nota, adica 10

| sierra1 a răspuns (pentru DulceataDeCapsuni):

In cazul ăsta ajung două note.
Vezi că se zice: "si NU am decat o nota, adica 10"