| fluturas20 a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa pot iubi si eu?
Am 20 de ani si am avut pana acum 3 relatii serioase dar din pacate s-au cam terminat urat deoarece eu ajungeam sa le spun dupa un timp ca nu-i iubesc dar ca tin la ei. Dar ei spuneau ca ma iubesc si ca sa am rabdare ca o sa-i iubesc pe parcurs si asa am dus-o de pe o zi pe alta, dar tot nimic asa ca am pus punct relatiei!
Mi s-a reprosat de multe ori ca sunt o persoana egoista, incapatanata, orgolioasa, o scorpie cu o inima de ghiata care nu va fi in stare sa iubeasca niciodata. Uff a cam durut atunci, dar vreau sa cred ca au spus totul la suparare. Dar credeti-ma, nu stiu ce sa fac ca sa ma indragostesc, adica am ajuns sa tin la ei si am suferit putin dupa ce ne-am despartit dar in caeva zile mi-am revenit.Si pot sa spun ca prietenii mei au fost in general alesi cu foarte mare atentie... aveau cam tot ce-si putea dori o fata dar tot nimic, nici un sentiment puternic sau fluturi in stomac sau ce semne mai sunt cand te indragostesti.
Eu una imi place sa citesc foarte mult romane de dragoste si mereu sper la o dragoste ca in acele romane, stiu ca e stupid dar oare asta sa fie cauza?
Nu sunt absurda stiu ca,, lumea cartii" eu mult mai diferita decat lumea reala dar chiar nu stiu ce sa fac ca sa pot iubi si eu imi doresc sa iubesc la intensitate maxima:-p!
Oare sunt defecta?hee hee
Voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Domnisoara, de ce va grabiti?
Despre romane de dragoste, toti citim.
Dragostea este alchimia sufletului si trebuie lasta sa se desfasoare
singura.
Nu a fost sa fie alesul inimii.
Decat sa faci greseli, mai bine sa fii singura.
Graba strica treaba.
Succes in dragoste!
Si mai bine sa va ocupati de scoala, de viata dumneavoastra, sa fiti libera financiar, sa nu depindeti de un barbat.

| fluturas20 explică:

Buna Booo. A trecut un an si inca ma aflu in aceeasi situatiebig grin dar am cam inceput sa ma obisnuiesc cu ideea. Imi pare rau sa aud ca te afli in aceeasi situatie ca si mine, nu e prea placut dar poate tu o sa ai noroc! Baftabig grin

| Any_6060 a răspuns:

Pai degeaba aveau fostii tai prieteni tot ce si-ar putea dori o fata daca nu a existat intre voi acea atractie, ''chimie''. Nu este nimic in neregula cu tine. Si eu am avut multi prieteni la care tineam dar nu eram indragostita si nici la mine nu au existat acei fluturi. Cand ii sa intalnesti acea persoana care te atrage sigur vei avea si fluturi in stomac. Exista acea persoana doar ca inca nu ai gasit-o. Batfa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!happy eu sunt mai tanara (16 ani)
Dar...
Exact ca tine ma simt!
Parca asi fi scris eu aici!sad

| Pedro_Petru_1992 a răspuns:

Sunt tia iti mai trebuie big grin