| Nimeni_2549 a întrebat:

Cine știe să îmi zică cea mai frumoasă carte. Să aibă o temă de dragoste, mai de adolescenți. :* Ms

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

1)nu plange sub clar de luna
2)charlote bronte-jane eyre
3)george sovu-declaratie de dragoste

5 răspunsuri:
| MaraSM a răspuns:

Twilight si continuarile New Monn Eclipse Si Breaking Dawn(asta apare anul asta) si ca sa nu te mai obosesti sa citesti cauta filmele, iar al 4-lea apare anul acesta. Sper ca te-am ajutat :Xhappy

| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns:

Nu plange sub clar de luna
ii foarte frumoasa cartea.cam ce vrei tu
tema de dragoste, cu adolescenti

| SayMeSayYou a răspuns:

E acum la tv pe pro tv titanic

| rebeeexD a răspuns:

Pai, cam greu. daca vrei sf, eu ti-as recomanda twilight sau casa noptii. Daca esti mai romantica, iti recomand ultimul cantec. Este o carte care m-a atins profund, cu adolescenti. Ar mai fi unele dar sunt literatura clasica: Scrisoare de dragoste, Maitreyi, dragostea nu moate, maidanul cu dragoste, invitatia la vals. Toate sunt cu adolescenti, insa difera perioada timpului.

Sper ca ti-a, fost de ajutor.