| costi777 a întrebat:

Cred ca intrebarea o sa vi se para la majoritatea stupida eu sunt nou membru pe TPU si nu stiu cum sa dau funda si cand o sa pun o intrebare si as vrea sa ii dau funda la cineva si nu as sti cum mas simti prost de asta va intreb pe voi cei care stiti! Deci dau funda?

P.S. Scuze pentru categorie!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.

Orice alta nelamurire ai in legatura cu site-ul si cu regulile acestuia gasesti raspuns aici:

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

In dreapta raspunsurilor apare o funda decolorata, http://postimg.org/image/xzonq575d/ dai click pe ea si dai OK.

| William a răspuns (pentru William):

Fa proba pe raspunsul meu.