| OlariuRox a întrebat:

Credeti ca zgarcenia are legatura cu neleguirile?

Răspuns Câştigător
| LizGreen a răspuns:

Bună! Nu au nicio legătură. A fi zgârcit înseamnă a nu da și la alții, a păstra numai pentru tine și nelegiuire e o faptă împotriva legii... Deci, cuvintele nu se prea leagă între ele. Totuși ar fi chiar interesant dacă zgârcenia ar fi considerată o crimă... Poate chiar este! Zgârcenia e împotriva oamenilor buni, dacă privești dintr-un alt punct de vedere! Zgârcenia e o fărădelege pentru suflet, pentru comportamentul tău ca om.

2 răspunsuri:
| dorin1990 a răspuns:

Salut.cred ca ai vrut sa scrii nelegiuire, si din punctul meu de vedere nu are nici o legatura adica zgarcenia dupa opinia mea e o boala.cunosc multi oameni care sunt zgarciti dar in rest sunt niste oameni exemplari realizati.

| Cassie223 a răspuns:

Nu.