| Ingridd22 a întrebat:

Buna TPU.cum a putea sa o c0nving pe mama sa ma lase sa stau peste noapte la o prietena foarte buna de'a mea?:-D
Dau fundita pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| BadCliché a răspuns:

Heii vanilliachocolate!happy
Incearca sa ii explici ca este prietena ta cea mai buna si ca ai vrea sa dormi la ea. Sa povestiti,va jucati,va uitati la TV, stati pe calculator si asa. Zii sa te lase pentru ca iti doresti foarte mult asta si ar insemna ceva pentru tine.
Daca nu te lasa, intreab-o daca puteti inversa situatia: ea sa doarma la tine. Poate nu te lasa fiindca nu are incredere si asa s-ar simti mai in siguranta. Dar cel mai important si mai sigur sa te lase este sa vorbeasca cu paritnii prietenei tale ca sa o asigure pe mama ta ca totul este ok si ca esti in siguranta.
Noroc si o seara placuta :*

3 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Convingeo ca no sa faceti mare lucru.oh go on
Spune-i ca o sa va uitati la o "comedie"[una horrorlaughingdar ea nu trebuie sa stie asta], apoi faceti ceva karaoke, va impletiti parul.sau ce mai inventezi si apoi va culcati dupa ora 23.Si spune-i ca te poate suna la orice ora sa te verifice.hee hee

| Bianca_3626 a răspuns:

Pai spune-i ca ar trebui sa aiba incredere in tine, ca nu vei face nimic rau ca parintii ei sunt acasa. Ca vei fi bine happy

| Lola1iulie a răspuns:

Nu stiu..pe mine m-au lasat din prima.dar sta aproape. daca a venit si ea al tine macar o data roaga-te si zii ca si ea a fost la tine si sa nu te faci de ras ca nu te lasa daca nu zyy sa vn ea la tine...