| Nush7283 a întrebat:

Bună TPU! Cum aș putea face bani la 11 ani?

Răspuns Câştigător
| Crescent a răspuns:

Legal nu prea ai cum, ca esti prea mic. Incearca pe la rude sau vecini sa faci servicii micute daca vrei neaparat si poti. Plimbi cainele, speli vasele. Vorbeste cu parintii tai

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Faci deja. Primesti alocatie.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar de la mama si tatal tau, cerandu-le!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La 11 ani nu poți legal.

| haileewatson a răspuns:

Legal nu te poti angaja, dar poti sa-ti ajuti familia si vecinii cu diverse treburi: babysitting, plimbatul cainilor, treburi casnice, cumparaturi alimentare, fa limonada si vinde-o vecinilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mananci la scoala si pui in buzunar banii dati de mama ta pentru mancare.