| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
Cum as putea sa ma motivez, sa-mi ridic moralul?
M-am născut într-o familie cu probleme financiare. Si aproape odată pe luna sunt certuri aspre în casă.
Ceea ce ma întristează, pe lângă cuvintele grele și rare pe care ai mei și le spun este faptul ca. Nu mai pot merge o perioada la iubita mea fiindcă bănuții pe care o sa-i mai am să-i bag în meditatii ca să nu pic bacalaureatul la matematica... Și fiind o relație la distanta transportul costa cca 60 de lei.
Ea m-a înțeles și a zis ca luptăm împreună.
Uneori ma simt copleșit. Și nu înțeleg de ce eu nu am și nu pot... Am părinți buni dar... Prea multe probleme.
Nu știu dacă e bine ca am scris aici.

Răspuns Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Era o vorba: "Daca te naști sărac nu e vina ta, daca mori sărac e vina ta".
Deci ești tânăr, ai toată viața la dispoziție sa faci bani, acum trebuie sa îți vezi de școala pentru ca e mai bine sa te chinui câțiva ani cu învățatul (inclusiv facultatea) decât sa te chinui toată viața cu munca grea. Gândește-te ca foarte mulți au fost in situația ta și încă sunt pentru ca nu au vrut sa evolueze.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vezi partea buna, ai o iubita cum e rar in ziua de azi, dai bacul implinesti 18 ani si vezi de un loc de munca si ai banii tai

| Violleta2022 a răspuns:

BAC-ul are prioritate, asadar, focus pe el si invata pe rupte, ca o sa ai o viata la dispozitie dupa BAC, sa te vezi cu iubita.
Apelati la messanger sau skype, ca va puteti vedea in timp real, doar ca nu av atinegti, lucru care este perfect normal, pentru urmatoarele 6 luni, pana dai BAC-ul.

| Demetrov a răspuns:

„ Cei ce vor mai mult vor arata ca se poate "