| Millis a întrebat:

cum as putea sa-mi fac niste prieteni, adica am doar un prieten pe bff-ul meu. sunt foarte retrasa nu intru in discutii cu oameni deoarece sunt timida si arat ca un copil mic si prostut desi am 14 ani...

2 răspunsuri:
| HoneyCocaine a răspuns:

Paii iesi si tu cu prietenul tau acela afara si spune-i sa mai cheme pe cineva thinking

| IepurasPerfect a răspuns:

Buna! Te inteleg ca fiind timida iti este greu sa initiezi discutii cu ceilalti, dar ar fi bine ca treptat sa participi si tu la conversatiile celorlalti, sa incepi sa-ti spui parerea fara a te teme ca vei fi criticata. Ai putea sa-ti faci cunostinte prin intermediul prietenului pe care il ai sau acum pe perioada vacantei ai putea sa te inscrii la diverse cursuri de dans, sport, etc. Daca nu, poate cand vei intra la liceu iti vei face mai multi prieteni. Ar fi bine sa incepi de pe acum sa lasi la o parte timiditatea si sa devii mai sociabila pentru ca mai tarziu iti va fi mult mai greu. Succes!