| Gabriela2002Gabriela2002 a întrebat:

Bună TPU.
Cum il pot uita pe fostul?

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sunt doua solutii:

1 - Incerci sa gasesti pe altul pe care sa-l placi mult si deci atunci se va duce treaba cu fostul, chestie probata de multi si declarata ca metoda.
2 - Daca esti inca indragostita de fostul si nu poti avea ochi pentru altul, atunci treci prin asta si usor usor se duce, iar in cazul acela cand se diminueaza destul ca sa ai ochi pentru altul, atunci vei face cuplu cu un eventual partener nou.

Oricum nu depinde de tine, e ceva ce nu poti controla, as fi absurd sa zic nu te mai gandi, ca de ce te gandesti, ca nu merita, astea-s vorbe de la cineva care nu stie ce simti tu. Stii si tu asta, insa una gandesti, alta simti, iar cum ce simti domina, asta este.

| Andreeush a răspuns:

Te concentrezi pe alte activități posibile.

| Katie1356 a răspuns:

Nu te mai gandesti la el, il elimini si de pe aplicatii sau pe unde risti sa il mai vezi, te concentrezi pe scoala/munca, iesi cu prietenii, participi la proiecte/concursuri, activitati extrascolare, cauta modalitati de dezvoltare personala. happy