Întrebare recomandată | BossKlauX2015 a întrebat:

Cum imi pot ajuta prietenii sa iasa din casa, de vreo 2-3 ani au devenit disperati de calculator, ma chinui sa-i scot zilnic din casa si maxim 2 ore ii pot scoate. Unul din ei se joaca de la 8 pana pe la 3-4 cand il scot, sta 2 ore maxim dupa se duce in casa pana la 1 dimineata. E foarte grav. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| McKenna_Malina_2000 a răspuns:

Fa i o prietena. Asta o sa l faca sa uite..greu dar e o sansa pentru el.

12 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Fa ti alți prieteni. Nu i poti schimba. Tu nu ti pune încrederea în ei. Nu deveni dependent. Lasă i pe ei cu dependențele lor.
Dacă vrei să i scoti,ai nevoie de niste fete sau băietei, depinde ce prefera. Poate un caine. Ori dacă Nu, lăsând gluma nesărata deoparte, le poti da activitate fizica sau mentală. Mergeți undeva, practicati un sport împreună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Ar fi mai bine să le explici că își va pierde prieteni și se vor îmbolnăvi. Poate așa vor realiza cât rău le face. Încarcă! Sper că te-am ajutat!

| asdf2kpower a răspuns:

Să li te alăturiwinking

| DragosTrandafir a răspuns:

Dai la baiatu Facebook-ul lor Si le pic netu din 5 in 5 min or sa stea numa pe afara )))

| BossKlauX2015 explică (pentru DragosTrandafir):

Da cum rolling on the floor?

| DragosTrandafir a răspuns (pentru BossKlauX2015):

rolling on the floor)) Asta stiu doar eu

| BossKlauX2015 explică (pentru DragosTrandafir):

Vlad munteanu ai are o poza in negru editada cu ochelari de soare galbeni si cu barcelona

| iknoweverything a răspuns:

Taie cablul de internet fără să știe.

| Claudiugg a răspuns:

Nu e nimic grav. lasa-i acolo

| igotbigcock a răspuns:

Nu e nimic grav. lasa-i acolo

| BossKlauX2015 explică (pentru igotbigcock):

Nu e nimic grav, devin anti sociali si se imbolnavesc dar primesc comentarii din partea altui disperat sau nepasator

| Alexandramidrigan a răspuns:

Puteti propune sa iesiti undeva unde ar trebui sa stați mai mult timp..de exemplu la piscina, kinoteatru..Sa faceti o zi de odihna...