| mafka a întrebat:

cum imi pot creste parul mult mai lung si prin metode usoare? va multumesc mult! :* panglika

Răspuns Câştigător
| Amy1 a răspuns:

Buna! o solutie ar fi sa cauti vitamina A, B, C si E in farmacie. De obicei, gasesti un complex de vitamine care le contine pe toate acestea. Rezultatele apar de obicei dupa cateva saptamani.Periaza-ti bine parul. Investeste intr-o perie lata si captusita. Aceasta stimuleaza circulatia sangelui pe scalp. Periaza parul dimineata, si timp de 5 minute seara. Si sa ai grija sa nu se rupa firele de par de la periatul prea intens. Alta modalitate foarte buna de stimulare a circulatiei sangelui este masajul scalpului. Ori de cate ori ai timp, maseaza pielea capului incet, folosind o miscare circulara. Poti face asta oricand... Sper ca te-am ajutat big grin

2 răspunsuri:
| jmenpejmen a răspuns:

Spalati parul cu ou si cu ulei de masline a doua zi poti pune mierepe par il lasi timp de 5 min si apoi il speli repete asta din 2 in doua zile Daca incepi Luni te opresti vineri diferenta se va vedea Martilaughing

| LittleDoll a răspuns:

Se recomanda amestecul intr-un recipiet a 2 linguri de ulei de ricin, 2 linguri de miere de albine si 10 picaturi de vitamina A uleioasa. Se amesteca bine si se aplica pe par masand la radacina timp de 5 minute. Apoi masca se lasa in continuare sa actioneze jumatate de ora. Se recomanda acest tratament de 4 ori pe saptamana. Bafta. love strucklove strucklove struck