| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot da seama daca o fata care imi este prietena ma place? Mie imi cam place de ea, dar nu stiu daca si ea simte la fel si nu tare as vrea sa ii zic asta pentru ca nu vreau sa stric prietenia dintre noi daca ma refuza. Ar trebui sa observ ceva semne sau ceva? Habar nu am, nu ma pricep deloc la lucrurile de genu. Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Observa daca are un comportament diferit fata de tine (raportandu-te la ceilalti baieti). Daca ea te tachineaza sau vorbeste mai mult cu tine s-ar putea sa te placa dar daca ii mai face asa unui baiat exista sanse sa fiti amandoi simpatizati de ea. Daca te refuza nu sta dupa ea daca spune clar NU atunci NU este. Incearca sa te distantezi putin de ea si daca ea vine la tine stai asa o saptamana in care sa va apropiati si intreab-o

| 393Dan a răspuns:

Sandstorm ))
Ca sa nu risti sa strici relatia, cred ca-i mai bine sa iesiti impreuna undeva ca prieteni, undeva unde sa va distrati impreuna si sa-i arati ce tip de treaba esti. Vezi ce eventuri sunt in orasul care traiesti si mergeti impreuna. Pe Facebook gasesti evenimentele. Numai nu o chema la o cafea, nu numai ca-i banal. dar vrei ceva unde sa va distrati si sa asocieze momentele astea distractive cu tine.
In momentul cand simti ca merge bine, intreab-o daca are prieten, sau daca ar vrea o relatie, incearca apele. Daca-ti spune orice in afara de "Nu", inseamna ca merge, si poti sa-ncepi s-o cuceresti.