| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Cum îmi pot îmbunătăți interacțiunile cu ceilalți? N-am niciun prieten și lucrul ăsta e cam nașpa la vârsta de 18 ani. De obicei spun tot ce gândesc, fac glume foarte proaste care doar mie mi se par amuzante și mereu ajung în momentul ăla în care spun gluma și nimeni nu râde. Eu sunt cam introvertit. Cum aș putea să-mi îmbunătățesc glumele? Eu merg pe gândirea aia, gen majoritatea este la fel, nu vreau să le mai suport prostiile, falsitățile și bârfele.

4 răspunsuri:
| Marius22222222222 a răspuns:

La ce ai scris oare de ce nu ai Niciun prieten?laughing

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Încearcă sa nu mai glumești decât atunci când ești ABSOLUT sigur ca e ceva ok ( gen gândește de 2-3 ori înainte sa zici ceva) pentru ca e mult mai ok sa taci oleacă mai mult și sa scoți ceva calumea pe gura decât sa zici o prostie rapid. În rest pot sa zic ca asa îs și eu :Introvertit îs, prieteni nu am mai deloc, iubita m-a lăsat, timid îs în continuare, zic ceea ce gândesc mai mereu, etc etc ( și dacă ți-aș spune ce lucrez și ce am făcut m-ai face mincinos în secunda 2) nu e nimic rău în asta, suntem oameni

| Iamlolanoah720 a răspuns:

Ar trebuii sa nu mai faci glume proaste si sa fi mai politicos si prietenos cu lumea pentru ca daca gandesti numai asa nu prea poti sa rezolvi cam nimic si chiar daca sunt persoane barfitoare mincinoase sau falsi nu baga asta de seama nu ar trebui sa iti pese de asta ar trebui sa te bazezi mai mult pe comportamentul tau sa nu ai un caracter prost lasa-i pe ei sa faca ce le taie capul tu trebuie sa nu iti distrugi tie imaginea happy