| Ald527893 a întrebat:

Bună TPU!
Cum pot fi mai motivată? Să am eu o motivație pentru a face un anumit lucru? Mă refer că mi-am pus în gând să reușesc să fac ceva și am nevoie de motivare.
Oare îmi puteți da ceva sfaturi?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"Cum pot fi mai motivată? ceva sfaturi?"

păi, in doi ani dai bac-ul. Sau îl iei? Nu e suficient de motivant?

| Ald527893 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc mult!

| sierra1 a răspuns (pentru Ald527893):

Baftă!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Motiv. Vine de la motus, mișcare. Ceva care să te pună în mișcare.
mi-am pus în gând să reușesc să fac ceva. Ceva, ce? Acel ceva, pe care ți l-ai pus în gând, dacă nu reușește să te miște, degeab ți l-ai pus în gând. Așa că dacă vrei să reușești să faci un anumit lucru, pune în gând ceea ce te mișcă. Acesta este sfatul.