| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ii dau unei fete de inteles subtil ca o plac? Dar fara chestii de genul "Ce ochi frumosi ai ", "Esti o minune", nu stiu fara dume de doi bani de agatat. Stiu ca pot fi dragute dar chiar nu sunt genul meu si mi se par stupide. De asemenea cum credeti ca e mai bine sa ii zic? Prin mesaj sau fata in fata?

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Cum ii poti spune altcumva ca o placi decat prin a o complimenta sau a-i spune sincer asta? Fata in fata i-ai vedea reactia, deci asa e cel mai bine plus ca daca o convingi, te va crede si probabil va fi si ea sincera cu tine.

| 393Dan a răspuns:

Da-i o floare, de aia in vazon. Zii ca veneai acasa si ai trecut pe langa o florarie si ai vazut floarea asta in vazonas si ti-ai adus aminte de ea. Si ca te-ai gandit ca ar fi frumos s-o i-ai ei, pentru ca oricum de mult nu i-ai mai luat nimic sau ceva de genu. Numai decat imbratiseaz-o.