| AlexAL275 a întrebat:

Cum poți aborda o fată? Mai ales în mediul online, cât și în realitate. Cum mentineți o conversație?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa abordezi o fata pe real, nu online, ca online se spun multe chestii la misto si se minte mult, fiind o pierdere de vreme.
Cauta-ti o fata reala si vorbeste cu ea, politicos, respectuos si frumos. Vei vedea ca vei avea mai mult succes si nu pierzi vremea inutil.
Poti incepe o coversatie despre: vreme, vacanta, concedii, locuri placute, locuri neplacute, filme favorite, mancaruri favorite, scoala, carti preferate, lecturi, colegi, prieteni, profesori, familie samd.

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spui bună ziua. Apoi întrebi dacă la ei curge apa la baie.

| AlexAL275 explică (pentru sadrian46):

O întreb dacă poate să-mi împrumute săpunul rolling on the floor

| sadrian46 a răspuns (pentru AlexAL275):

Da orice întrebare e potrivită. Sau cerere de ajutor, sau exprimare a ceva legat de anturaj, de exemplu te uiți pe cer și întrebi dacă și ea vede ce vezi tu, adică un OZN.