| Anne2000 a întrebat:

Cum redactez un anunt, o stire si o opinie? Si cateva idei de ceea ce as putea scrie, exemple la fiecare. Pentru ca dau teza si nu prea am inspiratie. sad La ce m-as putea gandi? Exemple din toate va rog. Scuzati categoria. Va dau funda, urgent, va rog prieteni TPU!

4 răspunsuri:
| daniela8491 a răspuns:

Anunt: astazi este o super oferta la toate produsele noastre...
Stire: Ieri dupa masa o echipa de pompieri curajoasa a reusit sa opreasca focul si au salvat doi oameni inchisi in casa.
Opinie: in opinia cred ca Mihai Eminescu este cel mai mare poet din tara noastra deoarece... sper sa te ajute, Bafta!

| Anne2000 explică (pentru daniela8491):

Nu asa ma. Eu m-am referit ce trebuie sa scriu oras, sat...cuprins...chestii de astea.

| daniela8491 a răspuns (pentru Anne2000):

Atunci explica mai bine despre ce trebuie sa faci din 5 propozitii nu se intelege sorry

| Anne2000 explică (pentru daniela8491):

Ce trebuie sa includ intr-o stire, un anunt, alineatul titlul unde trebuie scris, data sfarsitul.