| Ald527893 a întrebat:

Bună TPU!
Cum sa fac sa imi apara toata imaginea melodiei de pe Spotify pe ecranul de blocare al telefonului?
Mulțumesc!

1 răspuns:
| Tranconoid a răspuns:

Pentru a afișa întreaga imagine a melodiei pe ecranul de blocare al telefonului dvs. pe Spotify, trebuie să urmați următorii pași:

Asigurați-vă că aveți ultima versiune a aplicației Spotify instalată pe telefonul dvs.

Deschideți aplicația Spotify și redați melodia pe care doriți să o afișați pe ecranul de blocare.

Apăsați butonul de setări (trei puncte verticale) din colțul din dreapta sus al ecranului de redare.

Selectați opțiunea "Setări" din meniul care apare.

Derulați în jos și găsiți opțiunea "Afisare pe ecranul de blocare". Asigurați-vă că comutatorul de lângă această opțiune este activat.

Închideți aplicația Spotify și reveniți la ecranul de blocare. Ar trebui să vedeți acum imaginea completă a melodiei afișată pe ecranul de blocare.

Dacă nu funcționează din prima, verificați setările de blocare a ecranului și asigurați-vă că acestea permit afișarea imaginilor de pe aplicații precum Spotify.