| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma port la scoala? Adica mereu am fost eu cea mai timida din clasa, in pauze ieseam cateodata pe hol si stateam 2-3 minute apoi intram in clasa si ma puneam in banca, nu prea vorbeam cu colegii, adica nu intram in discutie cu ei, doar cand ma intrebau ei ceva [rare ori].
Dar toate astea vreau sa se schimbe, vreau sa le arat la colegi ca m-am schimbat! si chiar asa e, dar cum sa le arat asta?

Funda!

Răspuns Câştigător
| FaraSareDoi a răspuns:

Dacă zici că te-ai schimbat, se va vedea acest lucru.
Chiar nu trebuie să te străduieşti să pari mai altfel, s-ar putea să dai în penibil. Nu face asta pentru colegi, fă-o pentru tine. Unii oameni chiar nu merită. Ce clasă eşti?

1 răspuns:
| Bernoullie a răspuns:

"problema" ta este des intalnita in randul elevilor...nu stiu cat de bine inveti la scoala dar, din punctul meu de vedere ar trebui sa te sraduiesti mai mult cu invatatul. daca vei invata, citi etc...vei fi in stare sa comunici cu profesorii, invatatori astfel iti vei invinge teama sau timiditatea.