| Mogiojojo a întrebat:

Cum se trateaza oboseala cronica? Ce remedii naturiste, plante, etc?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Oboseala cronică se tratează în primul rând cu odihnă, somn și activitate reglată cu un program zilnic, dietă echilibrată, reducerea volumului de muncă și a stresului asociat. Plante și naturiste care să facă minuni și să înlocuiască cele de mai sus, nu există.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la doctorul de familie si el te trimite unde trebuie.

| Lioana a răspuns:

Incearca cu "Centrum". E un complex de vitamine. Se ia cate o pastila pe zi. Vei simti o îmbunătățire a rezistentei tale.
Versiunea clasica mi se pare mai eficienta decat cele pentru barbati sau cele pentru femei.
www.centrumvitamine.ro

| christine99 a răspuns:

Somn, alimentatie sanatoasa si stres mai putin.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Somn si atat.Si fara sa te obosesti mintal.Adica fara stres