| SaMoriTu a întrebat:

Buna TPU big hug
Daca am 14 ani si buletin evident... pot trece granita doar cu buletinul sau imi trebuie neaparat pasaport?happy
P. S. Vreau sa merg in italia happy

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Oriunde in Europa poti merge doar cu buletinul. Deci da, poti trece granita cu buletinul, nu-ti mai trebuie neaparat pasaport. Cu o singura si importanta conditie : sa ai acordul ambilor parinti ca sa iesi din tara. big grin in cazul in care nu mergi cu ei, trebuie si acordul parintilor ca te lasa sa mergi cu cine o-i merge, ca doar nu te duci singur la 14 ani...

1 răspuns:
| pinkpanther_2771 a răspuns:

Buletin si parintii cu tinebig grin pentru ca inca esti minor.