| OnaOnna a întrebat:

Buna TPU big grin Vreau sa scriu o carte, vreau sa-mi spuneti parerea voastra despre acest mic rezumat (al cartii pe care o voi scrie) :
Este vorba despre o fata (Caitlyn), o adolescenta, care este la liceu.Are decat o singura prietena (Luiza), care era moarta dupa un tip (Mark).
Intr-o zi, prof. de istorie organizeaza o tabara (pe o insula pustie) big grin Si ma rog, ele or sa se piarda, trebuie sa supravietuiasca, si il intalnesc pe Mark, tot pierdut si el...
Intr-o noapte sunt rapiti in timp ce dorm, si dusi pe o nava spatiala, bagati intr-o celula (si dupa asta se intampla muuulte) si afla ca acei oameni ( controlati de un malefic) vor sa distruga lumea si etcc...Si ei vor sa salveze, incepe si lui Caitlyn sa-i placa de Mark, si povestea este mult mai piperata in capul meu, am vrut doar sa fac un foarte scurt rezumat big grin
Ce parere aveti big grin?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pare frumos! Totuşi, nu mă încântă ideea cu extratereştri, dar e alegerea ta. Adică nu ştiu, totul părea frumos, liceu, prietenă, băiatul drăguţ, excursie şi bang ai dat bomba cu extratereştrii şi brusc m-a dus cu gândul la o carte de copii. Eu zic să-i scoţi şi să foloseşti oameni răi, altfel rişti ca, cartea ta să fie agreeată doar de copii de clasa 4-6.

| OnaOnna explică (pentru Adry05):

Sunt oameni big grin controlati de un altul tongue ceva gen este un dispozitiv care-i controleaza big grin

| Adry05 a răspuns (pentru OnaOnna):

Dacă tu zici. happy

| qMiruq a răspuns:

Foarte tare SF-ul happy, ai o imaginatie bogata, eu una ti-as cumpara cartea [sincer], Bafta in continuare la tot ce faci si o zi buna! happy :*.