| Kmpg95 a întrebat:

Daca esti baiat si nu esti deloc bagat in seama, ma refer la o relatie, de fetele dragute, inteligente, de treaba...si esti bagat in seama de boschetare care se folosesc de corpul tau si de banii tai sa se distreze, iar atunci cand o fata cum am zis mai sus frumoasa, inteligenta etc iti da mesaj o iei la misto pentru ca el se gandeste in mintea lui: " uite cine ma baga in seama"? Adica in loc sa apreciezi ca te baga in seama o astfel de fata tu o iei la misto? Mentionez ca baiatul nu vorbeste deloc cu familia lui si nu ii suporta, sora lui a venit dupa el la facultate si el se duce doar la examene pentru ca nu suporta sa stea cu ea, desi familia lui e foarte de treaba. In schimb se confeseaza la prietena lui care e o boschetara (si nu zic asta din frustrare, doar adevarul) si care se foloseste de el, pentru ca ei nu ii pasa de el gen sa ii dea un sfat bun sa se inteleaga cu parintii sa se tina de facultate. Ea vrea doar relatii intime si sa se distreze cu el prin vacante, iar lui ii place doar ca arata bine si e buna la pat...ca in rest am inteles ca nu o trateaza cum trebuie, adica ei doi nu sunt interesati de ei in genul ala de iubire, de respect. Acum va intreb pe voi, daca un baiat ca el mai merita bagat in seama?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Te rog să mă crezi că, din punctul lui de vedere, asta e relația ideală, are parte de sex fără obligații, fără cicăleală, fără responsabilități. Ea ține doar la banii lui, el n-o tratează cum trebuie? Și ce dacă? Se merită unul pe celălalt. Dacă ai cumva impresia că dragostea unei femei de treabă o să-l schimbe, îți faci iluzii și vei avea de suferit. Lasă-l în durerea lui, faceți parte din lumi diferite. Viața nu e o telenovelă iar fata bună nu rămâne cu băiatul rău transformat miraculos de la atâta iubire. Dovedește-ți că ești într-adevăr inteligentă precum spui și îndreaptă-ți atenția către unul care chiar merită.

| Kmpg95 explică (pentru Raven):

Ai dreptate, dar el vrea sa se si insoare cu ea. Nu inteleg cum vrei sa te insori cu una careia ii place sa arate bine, sa se pozeze si sa se distreze. Nu are nicio treaba cu cariera ei si profita de naiv. Inteleg oarecum ca iti place sa te distrezi, dar cand vrei sa te insori...te insori cu o femeie nu cu una de moravuri usoare...E vina mea ca am tinut si tin la el, dar pe el il intereseaza altele.

| Raven a răspuns (pentru Kmpg95):

O găsi el ceva la ea de vrea să se însoare, că doar nu-i ține nimeni pistolul la ceafă. Nu cred că el e un naiv visător, nu cred că ai de ce să-l compătimești ori să-ți faci griji pentru el. Până la urmă, cum își așterne, așa doarme, iar el nu e responsabilitatea ta!
Și mai ales, din afară nu poți ști exact cum se desfășoară relația lor, poate că e altfel decât crezi (și speri) tu.

| slayer09 a răspuns (pentru Kmpg95):

Mai, tu baga-ti mintea in cap, foloseste-ti creierul si nu te mai baga in relatia lor, nu incerca sa ii intelegi, pentru ca ale tale ganduri si idei nu sunt si in mintea altora, fiecare cu principiile lui, cu gandirea lor. Sfatul meu e sa ii lasi in pace sa isi vada de treaba lor, iar tu sa iti vezi de treaba ta, cauta altul ca nu e de tine. Tie ti-ar placea sa fii in locul acelei fete, sa te foloseasca si pe tine ca pe ea? Crezi ca vei avea o relatie frumoasa cu el? Eu nu cred....mai ales daca te-a respins. Daca vrei sa il zgandaresti si sa incerci sa fii cu el, este treaba ta, tu alegi, eu doar mi-am spus punctul de vedere.

6 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Eu zic in felul urmator: foarte bine ca el ti-a zis asta si foarte bine ca te-a respins, pentru ca daca tu esti o fata inteligenta si draguta stii ca el nu este pentru tine, nu lasa acea iubire orgolioasa sa te stspaneasca, foloseste-ti mintea si lasa-l in pace. Pentru ca ei doi sunt in relatie dintr-un anumit motiv: amandoi se aseamana, si traiesc in nefericirea asta lor amandoi pentru ca ei asta cauta. Tu fii inteligenta si ia-ti un om bun la suflet care sa te iubeasca, nu alerga dupa printi frumosi cu bani si faima pentru ca te vei strica si tu. Fii inteleapta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, unu care are probleme cu familia. Reprezinta probleme pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se folosesc de corpu tau cum? le cari caietele si cartile la scoala? laughing
ce imaginatie ai