| Gaby01ro a întrebat:

Dacă mă apuc de sala nu mai cresc în înălțime?

3 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Da, nu vei mai creste in inaltime. Sunt sali la care ai voie sa mergi doar dupa o anumita varsta. Sau ai putea sa mergi dar fara sa pui prea multa greutate pe tine si fara sa iei suplimente care iti dau prea multa forta. Poti inlocui genuflexiunile cu bara pe umeri cu genufloxiuni tinand gantere in maini pe langa corp. Sa nu lucrezi la aparate care pun tensiune mare pe coloana gen presa pentru picioare. Sa nu faci impins pentru umeri. Sunt mai multe exercitii care ar trebui evitate.
In schimb te ajuta tractiunile big grin

| CosminCD a răspuns:

Eu stiu ca nu conteaza asta decat putin! Basketul, innotul te ajuta la crestere, dar sala nu ti-o opreste. E bine, totusi, sa intrebi un specialist, un trainer de pe la sala.

| LG280 a răspuns:

Nu cred; nu am auzit sau citit asa ceva pe nicaieri.