| belle2009 a întrebat:

Daca o persoana nu promoveaza niciun examen in prima sesiune din anul 1 pierde anul universitar? (Univ Bucuresti)

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Nu, nu pierde. Va exista prin apirlie sesiunea de restante si acolo va sustine din nou acele examene care le-a picat in ianuarie.
Oricum studentul va trage de profesori ca sa dea examenul pentru a-l promova. Probabil se va duce in alte sali unde are profesorul curs pentru a sustine.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E oarecum irelevant primul semestru. Linia se trage abia la sfarsitul anului cand trebuie sa aduni minimul de credite pentru promovare

| raluk27 a răspuns:

Doar dacă in sesiunea din vara ia toate examenele cu 9 si 10 si in cea de toamna, promoveaza macar jumatate din examenele picate.

| suntserios a răspuns (pentru raluk27):

Ce treaba au notele din sesiune de vara?

| raluk27 a răspuns (pentru suntserios):

Pai au, ca-ti ridica media. Daca nu a luat niciun examen in sesiunea de iarna, e putin probabil sa invete toata vara si sa le ia pe toate cu note mari la toamnă.

| suntserios a răspuns (pentru raluk27):

Asa si ce daca iti ridica media? nu media e criteriul de promovare a unui an universitar

| raluk27 a răspuns (pentru suntserios):

Ah, desigur ca nu. Daca vrei s-o tarai toata facultatea cu 5...