| Tiger7777 a întrebat:

datul cu bicicleta cam 30 de minute- o ora pe zi slabeste? Tin sa preciez ca atunci cand ma dau pe bicicleta mereu pedalez aproape fara oprire ca sa prind viteza...Sunt baiat si am 15 ani, putin mai gras, cand vin acasa vad ca sunt foarte foarte transpirat si fac dus. Deci slabesc?

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Miscaria intotdeauna face bine si la sanatate dar si in slabit da e foarte bine sa mergi cu bicicleta dar nu exagera din prima.Incepe cu 30 de min un pedalat normal apoi 45 de min apoi o ora si tot asa cat iti permite organismul hidrateaza-te bine bea apa si nu mai manca dupa ora 6

| Nemessys a răspuns:

Mai bine alergi... E mai eficient. Si bicicleta este o solutie dar. meh.

| peperonies a răspuns:

Nu. slabesti daca nu mai bei altceva in afara de apa si nu mai mananci nimic facut cu zahar, faina, cereale.

| 1231242 a răspuns:

AAAA,raspunsul este incredibil, dar nu