| WeakSide a întrebat:

Bună TPU, de 2 ani de zile mă doboară o tristețe. Tata a decedat la 14 ani și de atunci mă simt foarte singur. Daca vreau să mă duc intr-un colectiv nou toți se gasesc să facă mișto și după imi pierd cheful și mă las de acea activitate. Vreau soluții concrete, mersi.

Răspuns Câştigător
| Mario1754 a răspuns:

Incearca sa iti creezi anturajul tai de prieteni propriu, sau macar evita-i pe acei oameni care iti fac rau. Sau mai poti incerca sa mai pui la siflet tot ce zic ei si sa ii ignori, pur si simplu.
Ps: funda :*

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Suferi de anxietate sociala, mergi neaparat la un psihiatru.

| Donsavas a răspuns:

Ai anxietate socială. Se trateaza cu psihoterapie sau psihofarmacoterapie.