| LifeIsColour a întrebat:

De cateva saptamani am inceput sa am probleme cu acneea,am avut si inainte insa am mers la medicul dermatolog,mi-a prescris o crema si a functionat.. Insa,acum,au inceput sa imi apara cosuri mari,dureroase, care lasa si pete pe fata dupa ce trec.Am cautat pe internet si am inteles ca se numeste furunculoza,insa,nu au dimensiuni foarte mari.Cei care ati avut problema asta,ati mers la medicul dermatolog? Daca da, ce crema sau pastile v-au prescris? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| DiazAndreea a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, imi ies pe fata si pe spate, am fost la f multi doctori, unul a zis ca am alergie de la nu stiu ce planta, am luat ceva pentru alergie si nu a trecut, dupa am incercat cu pasta mentolata, parea ca functioneaza dar dupa ce am oprit tratamentul iar au aparut, am luat crema de la LSR nu a functionat, am incercat tratament natural cu aspirina si galbenus de ou.a mers un pic, iar acum au ajuns sa imi dea anticonceptionale, iau de 2 luni s problema mea e aceeasi. poate gasesti vreun medic sau tratament bun sa imi zici ce sa fac ca m-am saturat

| DiazAndreea a răspuns:

Ce crema ai folosit?

| LifeIsColour explică (pentru DiazAndreea):

Am folosit Brevoxyl.