| Criss1105 a întrebat:

De cateva zile am o stare groaznica de melancolie. S-au intamplat foarte multe in ultimele 2 saptamani si m-au cam ajuns nervii, stresul si toate alea. Plang foarte mult, cateodata ma apuca asa din nimic, sunt stresata, agitata. Nu stiu ce sa mai fac. Starea asta m-a apucat din cauza unei relatii care oricum nici nu se putea derula asa cum doream amandoi, a unei persoane care s-a bagat intre noi intr-un moment mult prea neplacut, si din cauza actualului partener, care desi spune ca ma iubeste arata fix contrariul in sensul ca nu suna, nu vrea sa ne intalnim si tot asa. Ce asi putea face pentru a iesi din starea asta? Multumesc pentru raspunsuri.

4 răspunsuri:
| LoveBonJovi a răspuns:

Stai liniştită, pentru că orice problemă are o rezolvare. Dacă nu se rezolvă azi, se rezolvă mâine.
Gândeşte-te că viaţa este minunată, trebuie doar să şti cum să te bucuri de ea. Înveseleşte-te, gândeşte-te că sunt alţi oameni şi mai trişti ca tine. Ascultă o muzică de relaxare http://www.trilulilu.ro/petreradu1/7e1eaf8120c08c sau ori care alta te face să te simţi mai bine.
Zâmbeşte, caută ceva bancuri pe internet ca să te amuzi puţin.
Sau ieşi pe afară cu prietenii să vă distraţi.
Citeşte ceva frumos, o carte, o poveste cu un final fericit.
Asculă sfatul acesta: "Schimbă viaţa cu zâmbetul tău, nu lăsa viaţa să îţi schimbe zâmbetul!"
Baftă!

| adinaciosescu a răspuns:

In primul rand, da-i papucii actualului, nu te merita.In al doi-lea rand fa un dus, coafeaza-te, machiaza-te si iesi cu o prietena sau chiar si singura nu stiu, undeva in club sau o discoteca sau asculta o muzica buna, linistitoare, si sa nu uiti caci nici un barbat nu merita sa suferi pentru el. Te mai rog, ia un magneziu, te va scoate din starea de melancolie sau depresie, fara gluma.

| Соlorful a răspuns:

Pai nu cred ca am varsta ta si nici situatii de genul asta dar eu stiu ca o fata / femeie gaseste intotdeauna forta pentru a trece peste greutatile vietii! In locul tau nu as dispera chiar daca e greu.Incearca sa gasesti ceva de facut ca sa nu te mai gandesti la ce te supara.Si nu uita ca indiferenta e cea mai buna arma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa gasesti pe altcineva.