| Aleksutzu a întrebat:

De cateva zile ma trezesc dimineata si am o greata de la stomac si imi vine sa vomit si sa stau pe toaleta straight face Deci am greata foarte... nu stiu cum sa va zic am o greata Dasta serioasa si cate-odata ma mai si doare ( Sunt baiat ) Spune-ti voi o solutie big grin in afara de aia cu lamaia si incearca sa adormi! Dau funda

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie, care iti va da trimitere sa faci niste analize. Abia dupa rezultatul analizelor iti va putea pune un diagnostic corect si iti va prescrie tratamentul adecvat. Greata este un simptom comun multor boli, dar in general este un semnal de alarma ca ficatul ori pancreasul nu functioneaza corect. Lamaia este o "solutie", caci oricum vitamina C pe care o contine e f. buna pentru intarirea sistemului imunitar, dar pe langa ea iti trebuie un tratament prescris de medic, in urma unui diagnostic corect. Daca va fi vorba de ficat, atunci, cu siguranta ti se va prescrie si un regim alimentar si multa odihna. In concluzie, mergi cat mai repede la medic, pana nu se agraveaza situatia. Sanatate maxima!

2 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Pana sa ajung la faza"sunt baiat" eram sigura ca esti insarcinat(a) laughing
Solutia cu lamaia este una foarte buna sa stii chiar daca nu ti se pare una bunawinking

| michael5813 a răspuns:

Incearca cate o pastiluta de ranitidina dupa mesele principale timp de 2-3 zile. se pare ca de fapt ai o superaciditate stomacala si incearca sa nu mananci prajeli tocaturi si ceapa. o sa vezi ca-ti va fi mai bine. si sa nu uit nu manca sarat...reclama aceea cu reducerea sarii in alimente nu e chiar deloc tampita si asta ti-o spune unul care a avut probleme digestive!