| Mirelatroc a întrebat:

Buna TPU de câteva zile simt ca nu mai rezist mama mea si bunica mea se tot ceartă deoarece tatăl meu plecă in fiecare sâmbătă si duminică la servici iar bunica mea crede ca si-a gasit pe cineva.De la servici vine tarziu, pe la 7-8 in fiecare zi.
In plus si la scoală am un program încărcat multe teme, miercuri am teza si simt ca nu mai rezist. Bunica mea e aproape tot timpul cu gura pe mine din orice. Ce pot face sa nu mai fiu asa stresata?

2 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Atata timp cat stii ca tatal tau chiar merge la servici, nu are rost sa irosesti timpul cu conflictele dintre mama si bunica ta. Este doar o disputa temporara intre ele. Trebuie sa te pui pe tine pe primul loc. Tu esti propria ta prioritate. Sa inveti, sa obti rezultate bune etc.

| sergiuhd a răspuns:

Nu mai pune la suflet mergi la tine in cameră si fă-ți treaba cel mai simplu ( cel puțin așa fac eu ) O zi bună!