| Sorina637 a întrebat:

de ce mereu cand ma uit in oglinda arat ok, dar cand imi fac un selfie, sau cineva imi face o poza, arat extrem de urata? De exemplu am observat ca am gura stramba, adica zambesc cumva stramb, dar nici nu stiu cum pot repara acest lucru, iar nasul mi e putin intr o parte. Multi imi spun ca sunt draguta sau frumoasa, dar chiar nu pot crede asa ceva.
Care spune adevarul? Oglinda sau camera? Si cum as putea indrepta gura, ca sa nu mai am un zambet stramb?

Am o gramada de insecuritati despre fata mea, de la urmele de la acnee, pana la sprancenele care sunt de forme diferite, efectiv am o jumatate de fata care arata total diferit de cealalta. Imi vine sa plang mereu din cauza aspectului meu.

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine uneori avem tendinta de a ne autocritica in exces din cauza unor mici defecte.Din ceea ce spui tu realizez ca nu te accepti in totalitate, ai unele aspecte fizice pe care nu vrei sa le vezi la tine.Nu toti oamenii ies perfect in poze, unii pur si simplu nu au acest asa zis "talent" de a iesi bine in ele.Lipsa increderii poate fi un factor decisiv. Daca atunci cand iti faci o poza iti faci prea multe griji ca ceva nu va iesi bine, e si evident ca fata ta isi va schimba aspectul.Aspectul nostru depinde mult de emotiile si sentimentele pe care le traim.Atunci cand iti faci o poza, fii la fel de increzuta ca totul va iesi la fel de bine ca si atunci cand te uiti in oglinda.Ai mereu incredere in tine. Poti de asemenea folosi si photoshop.Nu incerca sa te legi de fiecare detaliu din poza care nu iti place, nimeni nu e perfect, fiecare are defectele sale, unele lucruri pe care tu le consideri urate in poza altii nici nu le observa.Nimeni nu va analiza atat de atent poza pre cum tu, deci nu iti fa atatea griji.

| Sorina637 explică (pentru qwertpro):

Iti multumesc enorm de mult! Chiar nu m-am gandit ca emotiile pot afecta imaginea. Raspunsul tau mi-a dat mai multa incredere.

| RAY a răspuns (pentru qwertpro):

Daca atunci cand iti faci o poza iti faci prea multe griji ca ceva nu va iesi bine, e si evident ca fata ta isi va schimba aspectul.

as vrea sa vad si eu minunea asta cu schimbarea fetei in functie de ceea ce gandim

| RAY a răspuns (pentru Sorina637):

Ti-a vandut false sperante iar tu in mod emotional i-ai dat dreptate, dar asta nu schimba realitatea, nu poti uploada o poza https://imgur.com/upload

| RAY a răspuns (pentru Sorina637):

Ti am dat cerere

| qwertpro a răspuns (pentru RAY):

Eu nu am de gand sa iti demonstrez ceea ce sunt sigur ca e adevarat. Daca iti doresti sa afli daca e adevarat sau nu cauta tu raspunsul la intrebare, eu nu castig nimic din faptul ca iti demonstrez ceva ce e evident.

| RAY a răspuns (pentru qwertpro):

Ca se schimba chipul unui om in functie de cum gandeste, asa ceva e o minciuna, te referi la expresia fetei da nu la simetra fetei, ar fi ceva sa ne schimbam la propiu

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Oglinda reflecteaza lumina primita,adica chipul tau, ca in intuneric nu te vezi in oglinda, faza e ca lumina asta poate sa creeze iluzi, depinde unghiul lumini, reflectia, e in schimb o camera foto capteaza lumina, ceea ce e o diferenta, in concluzie un aparat foto este superior unei oglinzi, cum te vede un aparat asa te vedem si noi

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Da-mi o poza sa te evaluez eu

| Sorina637 explică (pentru RAY):

Ok, dar iti pot trimite poza doar pe Instagram, ca asta e singura aplicatie pe care o folosesc.
vayacondiooos ma cheama,

| RAY a răspuns (pentru Sorina637):

Sunt multe profile da-mi linkul cu proflul

| RAY a răspuns (pentru Sorina637):

Nu am cont

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti mai fa poze

| Andreeush a răspuns:

Pentru că uneori nu ies bine pozele sau camera nu e bună, ori nu ești fotogenică.

| mentholinks a răspuns:

Oglinda inversează imaginea de aceea te vezi diferit fata de camera.

| lilith16 a răspuns:

Un studiu spune ca in oglinda de vezi mai frumos sau frumoasa decat in realitate, poate doar nu esti fotogenica si atat, patesc si eu asta

| ihnei a răspuns:

Da ne o poza sa ti fac pretu'