| anonim_4396 a întrebat:

De curând mi-am dat seama ca sunt Bi...cum as putea sa ii spun mamei? Momentan nu stie nimeni, dar as avea nevoie de cateva sfaturi, deoarece as vrea ca mama sa afle, dar chiar nu stiu cum va reactiona... ajutor=(

Răspuns Câştigător
| Ryaa81 a răspuns:

Încearcă să o iei pas cu pas.
Vorbește cu ea despre ce inseamnă lgbt, află ce părere are ea despre persoanele bi și în cele din urmă, dacă vezi că pare deschisă pe tema asta, poți să îi spui că și tu ești bi.
Oricum va afla la un moment dat și e mai bine de la tine decât de la altcineva.

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Esti baiat? Cati ani ai?

| Dana2103 a răspuns:

Chiar trebuie sa-i spun mamei tale de cine esti atras si ce te atrage la oameni? Nu vad de ce crezi ca ar fi asa interesata de viata ta sexuala.

| Numee a răspuns:

De ce sa ii spui mamei tale ca esti bi!
Esti bi si gata chiar crezi ca va reactiona bine cand va afla ca fiul/fica face sex si cu baieti/fete, eu zic ca nu trebuie sa stie chiar tot parinti mai ales asta, nu cred ca o sa se bucure dar totusi te va accepta daca o sa ii spui pentru ca ea tine la tine, in fine eu totusi te sfatui sa nu ii spui asta
Oricum nu are de unde sa afle ca tu faci sex cu un baiat sau o fata ca doar nu o sa faci fața de ea. Sau ii arati si asta mamei tale!