| Tfucaresm7 a întrebat:

Buna,TPU! De foarte mult timp im doresc sa merge undeva pensez (fac 13 ani in martie), deoarece mi-am stricat sprancenele si va zic si cum: in urma cu 2 ani, sprancenele mele erau foargte stufoase si se vedeau foarte urat. Mi-a fost rusine sa o intreb pe mama mea daca ma poate programa asa ca am luat penseta ei pe ascuns, si am inceput sa trag foarte aiurea de firele de par..va dati seama ce a iesit.mi-am stricat forma lor si acum nu am coada la ele si sunt extrem de mici. Revenind la subiect, cum sa o conving pe mama ca sa ma programeze undeva sa-mi poata repara greseala facuta la sprancene?

1 răspuns:
| EmiliaVasile1801 a răspuns:

Faptul că le-ai pensat a fost o greșeală, și eu am sprâncenele foarte dese și alaltăieri am făcut 13 ani. Acum, probabil că mama ta a observat cum arată sprâncenele tale. Curaj! Du-te la ea și arată-i pur și simplu locul în care par ciudate. O să își dea seama, nu trebuie să îți fie rușine. Poate reușește chiar ea să le îndrepte. Dacă nu, sigur va găsi ea o soluție. Ai încredere în mama ta!