| zaratu a întrebat:

Buna tpu....de la un timp ma simt atat de singur de imi vine sa urlu nu prea mai ies din casa stau mereu si imi vine sa plang si am sufletu foarte incarcat, ce este cu mine

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Îmi pare rău pentru ca te simți asa. Încearcă și petrece mai mult timp cu familia, prietenii, nu te izola. Socializează. Fă activități care îți procura bucurie și incearca sa ai o atitudine pozitiva. De fapt, concentrează-te asupra lucrurilor frumoase care ți se întâmplă în fiecare zi și evita sa stai mult singur. Nu uita ca o inimă vesela este sănătatea trupului.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai dat singur raspunsul: nu iesi din casa, nu vezi pe nimeni...
Ia schimba situatia: iesi din casa si o sa vezi o multime de oameni si vei uita sa-ti mai plangi de mila!
Invatati-va sa mai faceti si singuri anumite treburi, ca nu-i nimeni vinovat ca stati in casa lipit de piciorul patului, nu-ti mai plange de mila ca-ti faci singur rau, iesi afara din casa ca nu au scuze sa te fofilezi!

| justanotheruser99 a răspuns:

Daca iti vine sa urlii, de ce nu o faci? Te vei simti mai bine.
Iar dupa, revenind la realiate, ai putea sa incepi sa iesi din casa.

| vocea a răspuns:

Depresie in stadiu mai mare, ca sa scapi de ea trebuie sa gandesti pozitiv si sa incerci sa faci ce nu ai chef, bafta

| deeeaqq a răspuns:

Dă-i drumu.
Urlă, descarcă-te... nu se merită să plângi

| BlackRose03 a răspuns:

Stresul ar putea fi cauza, asta e doar o faza, toti avem sau am avut astfel de stari. Spune unei persoane dragi tie ce ai pe suflet si te vei simti mai bine. Daca esti in perioada adolescentei e ceva perfect normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. si eu sunt fix la fel, nu am cu cine sa mai vorbesc, toti m-au parasit, acum stau singura si mi-e foarte urat, Etc.
Daca ai timp, putem vorbi mult mai multe despre acest subiect. Da-mi Facebook-ul tau in privat daca doresti happy, eu nu pot sa dau mesaje momentan. Ne auzim!

| Elenina356 a răspuns:

Gaseste-ti un hobby si rezerva-ti emotiile de furie si tristate, astfel incat sa faci o pasiune din acesta. Ai putea sa te inveselesti in acest mod sau nu, dar lucrand la ceva, vei avea mereu de castigat.