| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.De vreo o saptamana se aude un zgomot din unitate(in timp ce se aude zgomotul nu mai merge nimic din pc si apoi o ia iar) dar se intampla cam des si asta e enervant.Profesoara mea de Informatica mi-a spus ca este de la cooler(am inceput sa cred si eu asta pentru ca placa video si restul pieselor de langa el sunt calde) si o alta persoana mi-a spus ca este de la HDD.

De la ce poate fi?
Astept pareri cu argumentari.
Dau funda happy

2 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Pai intai testeaza placa video/hdd pe alt pc la un prieten vezi cum se comporta daca nu e nimic neiregula atunci coolerul la procesor are probleme si trebuie inlocuit

| vladmR a răspuns:

Pune mana si curata de praf toata unitatea,cooler-ul, placa de baza, tot