| Tonita a întrebat:

Buna TPU happy. Deci acum 3 ani am inceput sa vb cu o fosta colega de generala nu vorbeam cu ea mai deloc dar am inceput asa dintr-o data. Am intrebat o cv despre fete mi-a raspuns si atat. Dupa ea a zis ca vrea sa fie gamerita, eu find gamer si am zis wtf why not, am inceput sa vb destul de des mai ales vara stateam pana tarziu si vorbeam etc, etc, etc am ajuns vara asta am dat de un tip care intra mere cu noi pe skipe la inceput am fost gen ok no problem dar tipul intra zilnic si am inceput sa ma enervez putin. Oricum eu am fost plecat la mare o sapt si ea si el mai stateau pe skipe bine se jucau impreuna dar gen 3 ore asa stateau dupa sa vorbeasca faza e ca fix in vara aia a inceput sa imi placa de ea si am devenit gelos ca naiba. Prin simplu fapt ca tipul dupa parerea mea este no lifer, gaseste o fata pe net si bam dupa ea. Dupa ne am impacat si 2 zile a fost ok dupa ne am certat iar ea a inceput sa intre doar cu tipul ala si cu niste prieteni de ai lui pe skipe pe mine m-a lasat asa... Mergand mai inainte ea s-a certat si cu ei din diferite motive etc. Acum tipa nu mai vorbeste cu mine abia de ma mai baga in seama... decat cand are ajutor si sunt deranjat de asta. Regret continuu ca am fost gelos, nu sunt obsedat de ea but i love her (as a friend ) pana sa d am de tipi respectivi vorbeam foarte foarte mult. Cateva persoane mi-au zis sa o las asa move on dar nu poti sa uiti pe cineva la care tii. I don't like lose friends cel mai naspa lucru e ca inca mai imi place de ea si in felul ala dar din cate am auzit ei ii place de cineva din cls si mda. Nu mi-am dat niciodata sanse cu ea si nu stiu daca voi avea macar sincer as fi facut orice just to make her happy u know guys. Regret mult gelozia din vara acum nu prea mai vorbim daca ii dau mesaj imi raspunde dar totul mi se pare schimbat, se comporta mai cold and it hurts me. Tipa mi-a zis ca suntem diferiti si ca ea e matura etc eu is imatur, ironic e ca nu e matura si oamenii sunt diferiti deci mna adevarul e ca nu ma consider matur am 18 anii si momentan nici nu vreau sa fiu matur. Dar constientizez lucrurile importante si pentru mine ea a intrat intr-un grup de prieteni de care tin mult. Nu stiu sincer ce sa fac sa ii dau eu mesaj sau nu sunt confuz. Nu stiu cum sa o fac sa vada ca eu chiar tin la ea si nu sunt vorbe, i have her as a friend again. Nu stiu daca o sa am vreodata sanse sa fiu cu ea dar idk. Sfaturi, pareri, idei orice ar fi de ajutor sunt un idiot stiu or just i deserve this. Ty for reading this and hope u will can help me a bit.

4 răspunsuri:
| Xelon a răspuns:

Spune-i ce simti, daca te refuza aia e, nu are rost sa ramai prieten cu ea din moment ce este clar ca tie iti place de ea si vrei mai mult decat o realtie de prietenie cu ea.

Ps. Spre binele tau termina cu romengleza asta ca-i penibil rau...

Răspuns utilizator avertizat
| AliTheo18 a răspuns:

Daca chiar ti la ea precum spui, da-i mesaj, spune-i ce simti, si vezi ce spune. Daca si ea tine la tine o sa ramaneti prieteni, daca nu, asta este, inseamna ca doar a fost ceva trecator, nu ai de ce sa te superi, asta este viata. Daca tine la tine crede-ma ca nu te lasa, si mai ales ca in continuare vorbea cu tine. Succes!

| Flamingo11 a răspuns:

Romengleza sad