| HarryJames a întrebat:

Deci am o problema imensa! Si are un singur nume! Sora-mea! Efectiv ma calca pe nervi! De ex : azi am adormit in sufragerie si cand era somnul mai dulce, a dat cu mana peste paharul ei cu suc de struguri (era la calculator si nu s-a uitat la el) si pe al cui tricou nou credeti ca s-a varsat? Pe al meu, of course! Ak, cand scriu intrebarea, ma bate la cap ca tastez prea,, repede" si-mi face capul calendar despre cat de multe are ea de spus legat de faptul ca nu-mi suporta colegii, ca o las pe ea (care e tinuta in puf 24/24) sa-si faca singura patul (la 10 ani, da la 10!)si ca ar trebui s-o ajut si chestii care ma calca p nervi! Daca imi ziceti ce sa-i fac, va dau o funda sa v-ajunga si copiilor copiilor vostri! Help!

Răspuns Câştigător
| 985436982 a răspuns:

Banuiesc ca esti mai mare ca ea. nu te mai enerva asa repede. realizezi ca peste ani si ani ea va fi singura care iti va fi alaturi nu, si invers?

3 răspunsuri:
| loveyouforever a răspuns:

Buna.si eu patesc la fel.cateodata incerc sa o igno,dar face orice ca sa ma calce pe nervi si sa imi atraga atentia! lol! nu o mai suport! cand nu mai pot ii dau cateuna,plange un pic,iar apoi vine si isi cere scuze! eu constientizez ca vrea doar putina atentie,dar e doar un copilas, nu e adolescent ca mine! mie nu imi mai place sa ma joc cu papusile, sa fac ce face ea...asa ca atunci ii zic ca mama ce frumos e si uite cati copii st pe strada si placa afara:-|

baftahappy

funda?love struck

| NoUseForAName a răspuns:

Ignora orice chesti care te enerveaza si ai sa vezi ca dupa un timp va inceta sa te calce pe nervi stiind ca tu o ignori.

Daca ii joci cum canta ea crede-ma ca nu se va opri sa te enerveze.

| Bia:X a răspuns:

Hei, tu nu iti dai seama ca de fapt ea vrea doar putina atentie din partea ta? poate ca o tin ai tai in puf, da ea din cate se pare vrea sa nu fi geloasa pe ea si sa te porti ca o sorahappy bine si eu am o sora cu 10 ani mai mica(eu fac 18 in curand) si stiu cum e. da de ceva timp ne petrecem mai mult timp impreuna, o duc in parc, ma dau cu ea pe leaganelaughing si o scot la o inghetata, imi fac timp si pentru ea si nu mai e asa cum era. sora ta vrea putina atentie din partea ta. ce te costa sa ii oferi ce vrea? nu vreau fundita ca nu pentru ea am raspuns la intrebarehappy byehappy