| 5yr0Kk a întrebat:

Bună TPU!
Deci..cum să-ncep.
Sunt îndrăgostit de o fată culmea și colegă cu mine
I-am spus că-mi place de ea mă rog(am și întrebat-o odată.) și nu știu ce să mai fac.Acum mai vorbește cu un băiat clasa 12 noi fiind 9(totuși nu îi o problemă sau mi se pare) mă rog. face că s-au întâlnit la nu știu ce nuntă ca ea a ieșit afară să ia puțin aer și că a venit și el acolo și că cu el are ce vorbi..adică?
Și faza mai urâtă este că tipul ăsta se mai ține după încă una.
Ce-i drept nu prea pot vorbi cu ea, pur și simplu nu pot..cu alte fete sunt total diferit adică le fac să râdă, pot glumi dar cu ea nu.Am așa o frică de ce ar putea spune/crede despre mine dacă zic ceva nepotrivit sau așa
Ce să fac, oare?

2 răspunsuri:
| Solitude15 a răspuns:

Eu cred ca trebuie in preajma ei sa fii tu insati nu trebuie sa te dai mare si tare saluto in fiecare dimineata fa-i complimente cum ar fi ce bine arati esti frumoasa numesteo frumos scumpo draga etc" fii mereu alaturi de ea si la bine si la greu sustine-o fii de partea ei aparo de altii si iubesteo asta e cel mai important

| iTwizzie a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te uiti la gesturile ei, daca te place o sa vezi. Daca nu te place nu are rost sa insisti, incearca sa uiti. Daca nu poti sa o uiti atunci cred ca ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa îi spui ce simntiwinking happy.