| anonim_4396 a întrebat:

Deci :
La scoala am un coleg de care imi place.Si CRED ca si lui ii place de mine, dar nu stiu sigur.Adica, in ore il mai prind ca se uita la mine, in pauze vb cu mine, rade, zambeste, cateodata se uita fix in ochii mei, si eu in ochii lui, si zambim si dupa bineinteles eu ma uit in alta parte, iar el a mai fost cu o fata, care este tot cu mine in clasa, si vb si cu ea.Si ideea e ca ori ma place, ori.Pentru ca am vazut si o melodie in care tot asa, o fata si un baiat se uitau unul la altul, zambeau, ca si cum s-ar placea, iar la urma baiatul o intreaba pe prietena fetei daca vrea sa fie cu el.Si mi-e frica intr-un fel sa nu fie si la mine la fel. Puteti sa imi dati niste sfaturi, sau niste teste online, sau nu stiu.Chiar nu mai stiu ce sa fac.Mai ales ca eu chiar daca rad cand sunt cu prietenii sau la scoala, de fapt nu e chiar asa roz, si nu as vrea sa am de suferit si din cauza lui.As vrea de la voi, baieti, un sfat, ce credeti voi, mai ales ca voi stiti cel mai bine ma gandesc cum reactionati cand va place de o fata, iar de la voi fetelor, poate ma puteti ajuta mai mult. Oricum, multumesc! (Si scuzati daca este gresita categoria)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca este cel mai indicat sa întrebi un băiat despre sfaturi in dragoste, pentru ca na...sunt băieti. (si eu sunt, dar, dar... Eu gândesc. Nu zic, si alti gândesc). Sa încep:
Diferenta dintre melodii si viata reala, este intr-un fel, putin mai greu vizibila. Daca te priveste pe tine, de ce crezi ca i-ar place de prietena ta. Sa nu faci teste pe 'net, pentru ca nu sunt reale. Cel mai bine ar fi sa studiezi cumva cuvintele care ti le spune. Fii atenta pentru ca, daca nu-l cunosti, s-ar putea sa te inseli, dar nu spun ca o faci. Eu chiar sper sa reusesti, dar încearcă sa aflii mai multe despre el. Nu intreba pe cineva despre el, ci încearcă sa-ti dai seama prin comportamentul lui. Atentia contează la acest capitol.
Bafta! happy

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El este un tanar adolescent sanatos, caruia ii plac fetele, asa cum este normal. Printre ele te afli si tu.

| pisicutzza990 a răspuns (pentru neutrino):

Mda...intr-un fel...ca a fost cam cu destule fete.dar am uitat sa zic, ca ii place de mine de un an si jumatate..Si de asta nu stiu ce sa zic.

| neutrino a răspuns (pentru pisicutzza990):

Poater ca mereu a aparut cineva pe care el a placut-o mai mult decat pe restul fetelor. Nu dispera, scoala este lunga.

| Deea092 a răspuns:

Gândeşte-te aşa : " cum mi-ar plăcea mie să reacţioneze un băiat când mă place. " evident, ai vrea să ţi se spună, nu? eu zic să-i spui pentru că până la urmă e şi el om, zic. laughing dacă zice că nu-i place de tine asta este nu-i sfârşitul lumii. dacă îţi e ruşine să îi spui în faţă trimite-i un mesaj sau ceva. laughing

| pisicutzza990 a răspuns (pentru Deea092):

Usor de spus, dar nu si de facut!