| AndreeaBdxx789 a întrebat:

Deci sa incep cu problema mea..Am prieten de 11 luni, dar nu ne putem vedea foarte mult deoarece el lucreaza 12ore pe zi si nici nu sta in oras unde stau eu(face naveta) si ajunge obosit acasa, il inteleg, nu am nicio problema daca doreste sa se odihneasca, il inteleg perfect. Simt ca il iubesc si nu imi prea va viitorul fara el intr'adevar ne certam mult. mereu se supara el sau eu., faza e ca ma simt singura. nu am prieteni deoarece am renuntat la toti pentru el. am un singur prieten care sta departe de mine(400km) si vorbim rar pentru ca a mers si el la mare. Deci problema e ca ma simt singura sad in timpul zilei imi vine sa plang si noaptea de obicei, deci pur si simplu ma simt singura, nu ies din casa. n-am ce face afara, stau acasa toata ziua, parintii is plecati aproape toata ziua. Nu stiu ce se intampla
uneori ma gandesc la prostii (sinucidere, m-am si taiat la mana de 2ori cu lama din cauza certurilor cu prietenul meu :/ )
Ce ziceti? E depresie sau e ceva cu relatia noastra? Sau poate ca nu il mai iubesc doar m-am obisnuit cu el si de asta nu vrea sa-l pierd? Sau ce se intampla? sad va rog ajutati-ma cu un sfat sau cu orice. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Rus_Andrei_1994 a răspuns:

Pe o parte e o depresie mititica, pe cealalta parte indiferent de starile tale o relatie ar trebui mereu sa te traga in sus iar asta te trage in jos. Cel mai sanatos e sa tai orice legatura sa treci peste si eventual sa poti fi libera pentru o relatie noua, una benefica.

3 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Buna! Ceea ce patesti tu este un fel de depresie.Cel mai bine ar fi sa discuti cu prietenul tau, sa va rezolvati problemele.Incearca sa faci ceva, sa faci un sport, sa faci ceva, sa canti, la un instrument.Te rog sa nu te gandesti la sinucidere, nu e cel mai rau lucru din lume. Bafta! happy

| Libertus a răspuns:

Pai, ai putea tu sa te muti in orasul lui, sau sa-i spui ceea ce simti. Sa ii spui prin ce treci zi de zi, poate asa isi va găsi un moment in care sa iti ofere atentie. Discuta cu el când are un moment liber. In acele clipe când va certati, mai bine discutati. Nu te gândi la sinucidere, e ceva josnic. O forma de imaturitate si prostie. Nu face asta. Viata merge mai departe chiar daca e plina de obstacole. Trebuie doar sa fi o luptătoare.