| UnCopilMicuts a întrebat:

Deci sa incepem asa: Eu am 15 ani aproape 16 si am o relatie cu un baiat de 21 de ani. Avem 8 luni de cand suntem impreuna.Eu am ajuns sa il iubesc foarte mult si cred ca si el pe mine dupa cum imi confirma.Am avut o discutie mai deschisa cu el despre sex.Si mi-a propus sa ma cul cu el deoarece vrea sa avem o relatie lunga si frumoasa poate chiar o sa ramanem impreuna pentru totdeauna si sa jurat ca asa va fi daca o sa ma culc cu el.Acum eu nu stiu ce sa fac sa il cred sau nu, deoarece nu m-a inselat niciodata si mereu mi-a zis adevarul si faptul ca eu sunt virgina imi este frica ca pe parcurs ar putea sa se plictiseasca de mine sau sa puna ochii pe alta.El mi-a promis ca nu o sa fie asa dar ramane de vazut. Daca nu ma culc cu el o sa se desparta de mine si nu vreau sa ajungemla despartire.Voi ce spuneti? Astept un raspuns de la voi happy cat mai repede in special de la baieti k poate ei stiu mai bine. Dau fundita la cel mai bun raspuns si la restul plusuri! Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Angie95 a răspuns:

Poftiim?!? Adica daca nu te culci cu el, se desparte de tine? si mai spune ca te iubeste? frate daca te iubea nu te constrangea cu astfel de situatii! astepta pana erai pregatita! te-a vazut asa mai mica si crede ca poate sa iti faca orice? eu zic sa il lasi pana nu e prea tarziu si nici sa nu iti treaca prin cap sa iti incepi viata sexuala cu unu care dupa parerea mea stie sa minta frumos. auzi la el, o sa fiti impreuna pe vecihee hee povestile astea nu le crede nici unu de gradinita! acum faci cum vrei, dar tare imi e ca o sa am drepatewinking ai grija!

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
Nu te culca cu el! Nu te iubeste cu adevarat daca nu te poate intelege, si nu asteapta pana ce esti pregatita.
Tu esti tanara, trebuie sa ai mai multe relatii, incearca sa fii cu baieti mai apropiati de varsta ta. La 21 de ani, are alte pretentii, si e ilegal sa faca sex cu tine. El doar vrea sa se foloseasca de tine. Tu trebuie sa alegi momentul in care te vei culca cu un baiat, pentru ca e corpul tau. Trebuie sa o faci din dragoste, nu sa fii constransa.
Gandeste-te inainte sa faci pasul asta. Nu-ti bate joc de tine, doar pentru unul care te-ar parasi daca nu ai face asta.

| CandyTetris a răspuns:

Nu.Nici macar nu se merita discutata treaba asta. Nu cred ca stiu nici o fata care sa fi culcat cu iubitul ei la 15-16, 17 ani si sa nu fi regretat mai tarziu. Daca imi zici 2 exemple cu finalitate fericita mai discutam.raised eyebrows

| Gabitsuu a răspuns:

Cum au spus si ei doi, poate mai pe ocolite: nu te culca cu el! Nu merita.winking Daca te iubeste asteapta pana ai sa fi pregatita. happy

| Wehes a răspuns:

What a f... k :O
Gandesti foarte gresit.
Gandirea ta e ceva de genu : Daca nu mi-o trag cu el, totul s-a terminat, se desparte de mine si gata a luat lumea sfarsit.
Din ce am citit am inteles ca tu crezi ca daca ti-o tragi cu el o sa ramai toata viata impreuna cu dansul. Uite ca viata nu e doar sex si lapte si miere.
Inca ceva, daca nu faci sex cu el, se desparte de tine. pai asta nu e iubire. Baiatu asta ce poate sa vrea de la o fata de 15-16 ani decat sex?
Sfatu meu, gandeste-te bine si de 100 ori inainte sa fac pasu asta.( Ti-o spune un baiat. ).

| ellmin a răspuns:

"vrea sa avem o relatie lunga si frumoasa poate chiar o sa ramanem impreuna pentru totdeauna si sa jurat ca asa va fi daca o sa ma culc cu el."
Lanturi pentru suflet nu s-au inventat asa ca o asemenea promisiune, din punctul meu de vedere, nu are niciun fundament.Cam pe la varsta voastra eu am inceput o relatie cu o fata(relatie care a durat aprox.5 ani) si iti spun din experienta personala ca dupa ce veti termina liceul va veti schimba foarte mult, unele schimbari pot fi atat de importante incat sa duca la despartire(asa cum a fost si cazul meu).E adevarat ca am avut o viata sexuala si sentimentala stabila in acesti 5 ani de relatie(niciunul dintre noi nu a avut vreo"aventura")! Evident ca experienta mea nu poate fi repetabila in cazul tuturor cuplurilor, insa iti spun ca la un moment dat s-ar putea sa va plictisiti(atentie nu doar el este predispus la acest fapt)avand in vedere ca dezvoltati o relatie de la o varsta asa de frageda! Cu siguranta ca veti dobandi alte perspective cu timpul asa ca indiferent de decizia pe care o iei acum ia-o cu toata dragostea caci ne amintim cu placere doar de lucrurile facute din dragoste! O zi buna!