| AlexAL275 a întrebat:

Despre ce subiecte e bine să discuți cu o fată ca să nu se plictisească? Atunci când vrei să abordezi o fată despre ce ai putea vorbi? Despre ce să nu aduci în discuție într-o conversatie cu o fată? Vreau ceva concret, nu că trebuie să fii natural și să decurgă de la sine, ăsta știu deja.

4 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Cred ca privesti problema gresit. Ce-ar fi sa inlocuiesti "o fata" cu "un om" si intrebarea devine "Despre ce subiecte e bine să discuți cu un om ca să nu se plictisească?". Daca ai un raspuns la asta, ti-ai rezolvat singur problema, iar daca nu, va trebui sa accepti ca nu exista rețeta pentru asa ceva. Trebuie sa descoperi tu ce sa discuti cu ea. O intrebi ce ii place sa faca, cum isi petrece timpul liber, tot felul de chestii despre ea, iar de acolo incerci sa extragi subiecte care nu-ti sunt total necunoscute si despre care poti discuta...sau, alegi un subiect care ei ii place si cu care esti total paralel, admiti asta, si o lasi sa iti explice in timp ce asculti cu atentie. In general oamenilor le place sa vorbeasca despre ei sau despre ce ii pasioneaza, deci daca reusesti sa indrepti discutia in zona aia, nu se va plictisi. Partea proasta e ca trebuie sa descoperi care e zona aia, deci trebuie sa pui intrebari (preferabil unele care necesita raspunsuri ample, nu "da" sau "nu").

| Alexuţ02 a răspuns:

Trebuie sa te placa cum esti tu, degeaba vii cu replica invatata de acasa, faci asta o seara, doua, si a treia te faci de ras ca nu mai stii ce sa vorbesti cu ea, trebuie sa-ti stea-n caracter, sa nu ne intrebi pe noi ce i-ai putea spune. depinde si de locurile prin care va plimbati, ce relatie de prietenie aveti, ce puteti discuta si conteaza mult felul tau de abordare.

| raresMgrasuu a răspuns:

O fată daca se simte bine in preajma ta va decurge singura discutia daca face ceva sport intreab-o cum se descurcă si spune-i ca face bine ceea ce face dar nu intr-un stil de cățeluș spune-i mai direct de ex: te-am vazut la antr la baschet jucai super fain cum mai merge cu meciurile cum sunt colegele ai inteles tu care e ideea discuta ceva care respectivei ii place sa faca si se simte bine cand cineva discuta cu ea si o incurajează si te vei apropia de ea, eventual mai vb prin mesaje si vezi daca ea e interesata de discuție cu tine. Daca ei ii place de tine sau ii place sa dezbata anumite lucruri cu tine va cauta ea sa stea prin preajma ta si sa se bage in discutie bafta