| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, dupa ce am mancat a inceput sa ma doara abdomenul ca niste crampe, am luat o pastila de brufen pentru burta, credeti ca brufen face bine la durere abdominala?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Pentru dureri stomacale e recomandat No Spa, Triferment, Mezym sau un Cărbune medicinal. Daca crezi că mai ai probleme după orice masa sățioasă e bine sa ai prin casa niste tablete pentru gastrorezistent.
Brufen sau ibuprofen din aceeași chestie sunt, de obicei nu se iau pentru calmarea stomacului. Luate excesiv la orice durere poți da in gastrita!
Ia un carbune medicinal pentru balonare și pentru durere un no spa.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu cred. Ți-am mai spus că iei prea multe pilule.

| timidu89 a răspuns:

Ar trebui sa fie bun, eu am luat pentru febra, dar stiu ca e si pentru dureri. E prima data cand te doare sa inteleg?

| timidu89 a răspuns (pentru timidu89):

Nu ai citit prospectul? Trebuie sa scrie pentru ce tip de dureri se foloseste.

| Byb2001 explică (pentru timidu89):

Da prima oara

| Byb2001 explică (pentru timidu89):

L am citit dar n am vazut ceva de durere abdominala doar durere

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Byb2001):

Dar de durere a prostiei n-ai gasit?