| roxystomp a întrebat:

Dupa un intreg talmes-balmes am convinso pe mama, ca sunt suficient de responsabila sa am un animal de companie! Am ales sa am o soparla gecko leopard(fiind fana a reptilelor). Acum, marea mea intrebare:
De unde pot achizitiona o soparla gecko leopard?(am cautat in 5 petshop-uri dar nu am gasit nimic...)

4 răspunsuri:
| blackrose7911 a răspuns:

Banuiesc ca trebuie sa te interesezi pe net avand in vedere ca soparle nu prea gasesti in petshop-uri
PS: Si eu sunt fana a reptilelor dar parinti le urasc sad deci eu n-am happy

| roxystomp explică:

Pe net nu prea sunt...am gasit un magazin care gazduia si soparle dar ghici ce! este in constanta...

| DenisH a răspuns:

Buna shidonaki! Inainte sa cumperi una trebuie sa ai un loc unde sa o pui, sa ai laa ea heat pad, sa ai la ea bec uv "becul uv nu este neaparat", sa ai minim 2 ascuncazotir, si temperatura medie de 25 grade celsius, un terariu de minim 40 lungime 20 latime 20 inaltime! Mai multe detalii si tot ce este rasa gecko leopard pe http://www.tarantule-romania.ro/forum/viewtopic.php?f=19&t=782&start=825 sau da-mi mie add newstile_denis si putem vorbi mai multe, si eu am un exemplare :], Multa bafta!