| ralucamirabela a întrebat:

e foarte deprimant, trist..ma simt a nimanui.laughing numai din cauza lui..pentru ca..ne`am despartit, pentru k nu mergea asa la distanta..intr`o luna ne-am vazut de 3 ori..si eu nu puteam sa continui asa..si nu vroiam nici sa-l tin pe el "legat" de mine.(el mi-a zis ca eu o sa fiu cea care o sa se sature,nu o sa suporte situatia, si k el nu o sa se desparte de mine.a zis ca o sa ma despart eu de el cand o sa gasesc pe altu`, sau cand nu mai pot continua asa)..Si in asta o luna, chiar daca ne-am vazut de 3 ori, vorbeam la telefon destul de des..si da, sunt constienta k nu trebuia sa ma atasez de el si chestii.dar de cand l-am vazut mi-am dat seama k e altfel..adica felul in care se purta.e grijuliu cu toata lumea..imi dadea sfaturi, felu` lui de a gandi.defectele mele le considera calitati.dar asa am simtit eu.k e mai bine asa..sa ne despartim..si acum mi`e dor de el..de vocea lui, de cum ma tinea in brate, de cum imi vorbea si imi spunea in soapta chestii dulciiiii big grin si cand avea grija sa nu ma supar..toate astea la 3 intalniri.adica se vedea k ii pasa..macar putin..nu suporta sa ma vada suparata.se enerva cand cineva ma supara.deci nu stiu.pentru mine era baiatu` perfect.si acum stiu ca nu o sa mai stau cu el..adica de atunci chiar nu l`am mai vazut..nu am mai vorbit..adica el nu e genu` care sa arate ca sufere..sau sa ma sune ca disperatu` dupa.el e genu` care, daca ai luat o decizie, ti`o respecta.si acum plang mereu dupa el..ma uit la poze, si nu pot sa ma abtin..la scoala la fel..ma bufneste plansu` asa. dintr`o data..azi am plans ca nebuna..eram rosie la ochi, zici ca eram batuta..nu mai pot..nici nu stiu de unde am atatea lacrimi.Si cum el e zodia leu.e si mai orgolios...ce fac? nu am curaj sa il sun sa ii zic ceva, pentru ca atunci cand o sa imi raspunda, o sa imi vorbeasca indiferent (l`am sunat la 2 zile dupa ce ne-am despartit) si daca o sa il aud nu o sa ma pot abtine sa nu plang.ce fac? am incercat sa stau cu alt baiat, dar nu pot..cand il sarut imi vine sa plang, pentru k ma gandesc la EL.crying ce facc? va roog crying

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Priveste situatia din alt punct de vedere. Vrei ceva, foarte mult. Viata mamei tale sa zicem. Mama ta este in pericol de moarte (Doamne fereste!), si tu ai de ales, ori sa ramai pe loc, ori sa te duci si sa-i spui mortii ca vrei viata mamei tale inapoi... ce ai face?
Putin cam SF si cam prost exemplul, dar este ceva, la care te poti gandii. Considera viata, relatia cu baiatul, si moartea, baiatul, presupun ca, daca s-ar intampla ce ai spus mai sus, ai cere viata mamei tale nu? asa faci si cu baiatul.
Daca tu te-ai despartit de el, este logic ca el nu a vrut sa se desparta de tine, si, crede-ma, si o mai spun odata, crede-ma, baiat ca ala, grijuliu, sa-ti respecte deciziile, sa se poarte frumos cu tine, etc, nu gasesti peste tot, dimpotriva, chiar foarte rar.
In loc sa stai sa pui o intrebare pe TPU, la care pampalau de mine raspunde, mai bine l-ai suna pe baiat, si i-ai explica situatia, dar nu ca vrei sa te impaci, etc etc, ci exact cum ai explicat pe TPU, sa ii arati sentimentele tale pentru el, mai bine asa decat sa vine o "zdreanta" sa ti-l ea, si sa-si bata joc de el.
Daca e orgolios, normal, nu sunt multe sanse sa te sune, si eu sunt orgolios, si stiu ca-ti trebuie un impuls din ala mental, care-ti vine pe moment ca sa pui mana pe telefon si sa ceri ceva, dar asta nu apare mereu.
Sunt sigur ca daca il suni, si ii explici totul v-a intelege. Sau, si mai simplu, ii poti, daca se poate, trimite un mesaj sa va intalniti undeva, poate va fi mai usor sa-i explicit in fata decat prin telefon, acum, cum crezi tu ca e mai bine.
In concluzie, pentru ca am scris cam mult, suna-l, spune-i, marturiseste-i sentimentele tale pentru el, asa baiat mai rar, si sunt sigur ca se v-a impaca cu tine daca te iubestewinking

| ralucamirabela explică:

NU am curaj sa il sun.cand ii aud vocea raman muta.NU POT! nu imi gasesc cuvintele cand vine vorba sa vb cu el. daca ma respinge..si chestii.mi`e si un pic rusine.nu stiu de ce.

| alecsalecs a răspuns:

Buna ce faci si eu trec prin aceeasi situatie vrei sa fim amici?
uite id meu de mess
silwian_silwian